HAVLU KENARI UÇ DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi havlu kenarı uç dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir havlu kenarı uç dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videoda vereceğim bu dantel modelini kısa sürede yapıp çeyizleriniz içerisindeki havlularınızın kenarına ekleyebilirsiniz.

Havlu kenarını süslemek için kullanılan dantel modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum. Daha önce de farklı modellerin anlatımlarını sizlere göstermiştim. Bugünde size yine çok şık bir uç dantel modelinin yapımını göstermek istedim. Farklı ve yeni dantel modeli tasarımları arıyorsanız gösterdiğim bu modellere göz atabilirsiniz.

Tığ işi havlu kenarı danteli için burada beyaz ve yavru ağzı  renkte ipler kullanılmış. Bu dantel modeli her renk ip ile yapılabilir. Kendi dekorasyonunuza uygun renkleri seçerek yaparsanız daha güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Dantel modelinin yapımına öncelikle dantelin üzerinde yer alan çiçek şeklindeki motifin yapımı ile başlanmış. Burada havlu kenarına gelecek sayıda çiçek motifi yapılıp bu motifler birbirleri ile birleştiriliyor. Daha sonra yapılan bu motiflerin alt kısmına yine dantel işi ile kenar bandı yapılıyor. Burada modelin nasıl yapılacağı alt kısımdaki kenar bandının nasıl yapılacağı video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı size ilk başta zor gibi gelebilir. Ama burada yapılan videolu anlatımda her bir detay ayrıntılı bir şekilde sayıları ile verildiği için sorun yaşamadan bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Havlu kenarı uç dantel modeli yapımın için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu