HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Renkli havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarları için çok şık dantel modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine çok şık ve renkli bir havlu kenarı modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video içerisinde verdiğim bu havlu kenarı dantel modelini sizlerinde beğeneceğinizi düşünüyorum.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için değişik dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine havlu kenarlarını süsleyecek çok şık bir havlu kenarı modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için orta kısımda vişne çürüğü rengi bir ip kullanılarak kare bir trabzan kümesi yapılmış. Daha sonra yeşil ip yardımı ile yapraklar yapılmış. Beyaz ip ile bu yaprakların etrafı işlendikten sonra yine en son sırada vişne çürüğü rengi ip ile son sıra yapılmış. Bu şekilde modelin yapımı tamamlanmış.

Havlu kenarının uç kısmında yapılmış olan motifler sanki bir kalp şeklinde olmuş. Siz burada havlunuza uygun renkler tercih ederek çok şık dantel modelleri oluşturabilirsiniz.

Havlu kenarı için motifler yapıldıktan sonra beyaz dantel ipi ile havlu kenarına gelecek olan şerit kısmı yapılmış. Bu şerit kısmında yine küçük kare kutular yapılmış. Bunların yapımını öğrenmek için yine videodaki anlatımı takip edebilirsiniz.

Havlu kenarı yapımında kullanılan vişne çürüğü rengi için Leylak marka 611 numara, yeşil ip için 700 numara ip kullanılmış. Bunlar dışında Leylak markasının beyaz oya ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu