HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çiçekli havlu kenarı modeli

Sizlere her zaman yeni ve farklı el işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizler için güzel bir havlu kenarı modeli yapımı buldum ve bu modeli sizlerle paylaşmak istiyorum.HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizler içerisine en çok eklenen el işlerinin başında dantel havlu kenarı modelleri geliyor. Dantel modellerinde oldukça fazla çeşit olduğu için bayanlar farklı  dantel modellerini yapıp havlu kenarlarında kullanabiliyorlar.

Havlu kenarı modelleri olarak önceleri sade renkler kullanılsa da şimdilerde renkli ipler ile yapılan çok güzel modeller var. Bugün sizlere yapımı aşamalarını detaylı bir şekilde video ile sunacağım havlu kenarı modeli de yine renkli pembe ve beyaz ipler kullanılarak yapılmış güzel bir model.

Havlu kenarı örneği yapımı için öncelikle ortadaki çiçek motifi yapılmış. Bunun için ise küçük serum halkalardan kullanılmış. Burada 1 cm lik serum halkası kullanılmış. Bu şekilde modeli yapmak için halka alırken boyutunu bilirseniz modeli tam anlamıyla yapabilirsiniz.

Bu halka etrafına pembe ip ile başlanmış ve 40 tane trabzan yapılmış. Bu şekilde modele başlanmış. Burada pembe ve beyaz dantel ip birlikte kullanılarak model yapılmış.

Havlu kenarı modelinin yapımı için öncelikle bu ortadaki motifler yapılmış daha sonra ise kenar kısımları yapılmış ve havlu ile birleştirilmiş.

Havlu kenarı modeli yapımının detaylı anlatımı aşağıdaki videoda yer almakta. Siz buradan modelin yapımını aşama aşama öğrenerek çeyizler için harika havlu kenarı modelleri yapabilirsiniz. İlerleyen günlerde yeni ve farklı modelleri yine sizlere sunmaya çalışacağım.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.