HAROŞE ERKEK BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Erkek bebekler için şık bir yelek modeli

Erkek bebekleri için şık bir yelek modeli arayanlar bugün sizlere çok güzel bir model göstermek istiyorum. Yelek modeli çok şık ve erkek bebeklere çok yakışacak bir model. Bebekleri için hazırlık yapanlar kolay bir yelek modeli arayanlar bu yeleğin yapılışına göz atmalılar.

Haroşe erkek bebek yeleği modelinin kol kısımlarında bant çalışmaları yapılmış. Ön kısımda ise düğmeler yandan yapılarak daha güzel bir görünüm elde edilmiş. Kullanılan düğmeler ile de daha tarz bir görünüm oluşmuş.

Burada yelek modeli için kahverengi bir ip kullanılmış. İpin özellikleri video içerisinde verilmiş. Burada ipe uygun olarak 4 numara şiş kullanılmış. Burada 2 yumak kullanılmış.

Haroşe erkek bebek yeleği modeli yapımı için 50 ilmek atılarak arka kısımdan başlanmış. Burada haroşe örgü modeli kullanılıyor. Yeleğin tamamında haroşe örgü kullanılıyor. 35 sıra haroşe örgü yapıldıktan sonra kol kesimi yapılmış.

Burada gösterilen yelek modelinde sadece basit şiş örgüsü haroşe örgüsü kullanılmış olsa da burada yelek modeli yapımında dikkat edilecek en önemli detayların başında kol kesimlerinde bant kısımlarının nasıl yapılacağıdır. Bunun dışında yaka kısmında da bantlar yapılmış. Videodaki anlatıma dikkat ederseniz bu kısımların yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Haroşe erkek bebek yeleği modeli yapımını öğrenmek için videoda size sunulan detaylı anlatıma dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Örgü yapmaya yeni başlamışta olsanız videodaki anlatım size yardımcı olacaktır.

Haroşe erkek bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu