HAROŞALI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Haroşlı iki renkli örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılan ve değişik örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok şık bir modelin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu haroşalı örgü modeli oldukça kullanışlı ve şık bir model.

Şiş örgüsünde en çok yapılan model haroşadır. Hatta şiş örgüsünün temel modellerinden birisi haroşa diyebiliriz. Şiş örgüsü ile örgü yapmak isteyenlerin bilmesi gereken ilk modellerden birisidir. Daha önce sizlere haroşa örgü modeli ile yapılmış farklı el işleri göstermiştim. Bugün yine haroşa modeli ile yapılan çok şık ve gösterişli bir modelin yapımını göstermek istiyorum.

Bugün göstereceğim şiş örgüsü modeli birçok farklı el işinde kullanabileceğiniz bir model. Bu model ile bebekler ve çocuklar için yelek, kazak, süveter, ceket yapabilirsiniz. Kendiniz için hırka, ceket, yelek veya kazak yapabilirsiniz. Erkekler içinde kazak ve süveterler de bu model çok şık duracaktır.

Burada haroşa örgü modeli yapımı için iki farklı renkte orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış.

Bu modelin yapımı için yapacağınız örgü işine göre istenilen uzunlukta ilmek alınır. Alınan bu ilmekler ile öncelikle lastikler yapılır. Daha sonra ise modelin kurulumuna geçilir. Burada video içerisinde küçük bir model üzerinde bu modelin nasıl yapıldığı gösterilmiş.

Haroşalı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCpZjSCxQ14ooXxGpmR_tjoQ/feed

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu