HANIM YELPAZESİ DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizler için hanım yelpazesi dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya el işi yapıp satanlar için bugün harika bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim hanım yelpazesi dantel modeli sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir model.HANIM YELPAZESİ DANTEL MODELİ YAPIMI

Dantel modellerini gösterirken sizlere her zaman yeni ve farklı tasarımları göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere görünce çok beğendiğim ve farklı alanlarda kullanabileceğiniz bir dantel modelinin yapımını göstermek istiyorum. Bu dantel modeli salon takımı olarak, masa örtüsü olarak, runner olarak tasarlanabilecek harika bir model.

Çeyizlik dantel modeli yapımı için leylak marka 50 numara bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22.05 mm lik bir tığ kullanılmış. Dantel modeli kare motifler halinde yapılıp birleştiriliyor. Burada ilk video içerisinde bu motifin nasıl yapılacağı gösterilmiş. İkinci videoda ise yapılan bu motiflerin birleştirme işlemleri tek tek sırasıyla anlatılmış.

Dantel modeli basit tığ işi tekniklerinden oluşsa da verilen sayılara özellikle dikkat etmek gerekir. Her bir sırada farklı detaylar yer almakta. Bu nedenle el işi yapmaya yeni başlayanlar videoda verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmeliler.

Dantel modelleri için sizlere ilerleyen günlerde yeni örnekler göstermeye devam edeceğim. Çeyizleriniz içerisine havlu kenarı danteli, salon takımı veya vitrin takımı ve daha farklı dantel modelleri arıyorsanız sitemizde yer alan modellere göz atmalısınız.

Hanım yelpazesi dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.