HALKALI KOLAY ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI

Çeyizlik havlu kenarı yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel, renkli ve gösterişli bir havlu kenarı modeli gösterImek istiyorum. Halkalar üzerine yapılan bu havlu kenarı modeli görüntüsü ile dikkatleri üzerine toplayacak. HALKALI KOLAY ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI

Halkalı çeyizlik havlu kenarı yapımı için burada üç renk pembe, beyaz ve yeşil ipler kullanılmış. Kullanılan ipler Leylak markası polyester oya ipleri. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Havlu kenarının yapımında gerekli olan en önemli malzeme ise oya halkaları. Hem modelin kenar kısmında hem de oluşturulan çiçek modelinin orta kısmında bu halkalardan kullanılıyor.

Halkalı çeyizlik havlu kenarı yapımı için kullanılan halkalar 1 cm yani 10 mm’lik halkalar. Sizde halkaları alırken bu ölçüyü söylerseniz uygun halkaları alıp modeli yapabilirsiniz.

Halkalı çeyizlik havlu kenarı yapımı için öncelikle çiçek motiflerini yapmalısınız. Bunun için beyaz ip ile halka etrafına başlanarak orta kısmı yapılmaya başlanıyor.

Orta kısmı yapıldıktan sonra ise yeşil ip ile diğer halkalar yapılıyor. En sonunda her bir halkanın etrafına beyaz ve pembe ip ile üçgenler yapılıyor. Bu şekilde motif tamamlanıyor. Buradan sonra ise yine halkalar yardımı ile kenar kısımlar tamamlanıyor.

Halkalı çeyizlik havlu kenarı yapımı için videoda verilen anlatıma dikkat ederseniz kısa sürede güzel bir model ortaya çıkartabilirsiniz. Modelin yapımı oldukça basit olduğu için el işleri yapmaya yeni başlayanlarda videoyu takip ederek kolaylıkla öğrenebilirler.

Halkalı çeyizlik havlu kenarı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.