HALKALI HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI

Tığ işi çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarları için bugün yine size çok şık bir tasarım göstermek istiyorum. Halkalı havlu kenarı danteli renkli ve gösterişli bir tasarım olmuş. Bu dantel modelinin yapımını aşağıdaki videolu anlatımdan takip ederek öğrenebilirsiniz.

Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz havlular için sizlere farklı dantel modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim dantel modeli hem renkleri ile dikkat çeken bir tasarım hem de oldukça büyük bir şekilde yapıldığı için görenlerin dikkatini çekecektir. Havlu kenarında farklı renkler ile yaptığınızda bu model çok şık olacaktır.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli için burada çiçek modelinin yapıldığı kısımda halkalar kullanılmış. Bu halkaların üzerine model yapımı oldukça pratik oluyor. Burada kullanılan halka 1 cm lik bir halka. İp olarak dantel modelinin kenar kısmında 50 numara beyaz ip kullanılmış. Üst kısımdaki çiçeklerin yapımında ise açık ve koyu olmak üzere iki farklı tonda mor ip kullanılmış.

Dantel modeli yapımı için öncelikle beyaz dantel ipi ile kenar danteli yapılmış. Havlu kenarı uzunluğunda bu kenar danteli yapıldıktan sonra ise mor iplerle halkalı motiflerin yapımına geçilmiş. Burada küçük halkalar üzerine ipler doldurularak bir çiçek motifi elde edilmiş. Yapılan bu motif kenar bandı üzerine eklenmiş. En son ise alt kısımdaki dalların yapımına geçilmiş ve bu şekilde dantel modeli tamamlanmış.

Halkalı havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu