HALKALI DALINDA GÜLLER ÇEYİZLİK HAVLU KENARI MODELİ

Halkalı dalında güller dantel modeli

Çeyizlik çok şık bir havlu ucu kenarı modelinin yapım aşamalarını sizlere göstermek istiyorum. Çok şık ve gösterişli bir model olan bu havlu kenarı modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak bir el işi.

Halkalı dalında güller havlu kenarı modeli yapımı için burada beyaz, pembe ve yeşil renkte oya ipleri kullanılmış. Kullanılan iplerin markası Leylak marka oya ipleri. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Bunun dışında bu modeli yapmak için gerekli olan en önemli parça serum halkası. Burada kullanılan halka dantel yapımında kullanılan halkaların en büyüğü.

Halkalı dalında güller havlu kenarı modeli yapımı için öncelikle kenar bandı yapılmış. Bunun için ise 30 tane zincir çekilerek başlanmış. Burada havlu kenarı uzunluğu boyunca bu kenar bandı yapılarak tamamlanıyor.

Kenar bandı tamamlandıktan sonra ise motiflerin yapımına geçilmiş. Burada halkanın etrafına pembe renk ile başlanarak halkanın etrafı tamamlanmış. Bunun üzerine ise beyaz ip ile motif tamamlanmış. Bu şekilde havlu kenarına gelecek kadar motif yapıldıktan sonra ise bu motiflerin kenar bandına eklenmesi işlemine geçilecek.

Halkalı dalında güller havlu kenarı modeli aşama aşama ilerleyen bir dantel modeli. Bu nedenle ilk başta yapmakta zorlanabilirsiniz. Ama model tamamlandığında çok şık bir havlu kenarı modeli ortaya çıkıyor. Videoyu izlediğiniz zaman kolaylıkla modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Halkalı dalında güller havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. HALKALI DALINDA GÜLLER ÇEYİZLİK HAVLU KENARI MODELİ için yorumda bulun

    HALKALI DALINDA GÜLLER ÇEYİZLİK HAVLU KENARI MODELİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HALKALI DALINDA GÜLLER ÇEYİZLİK HAVLU KENARI MODELİ için ilk yorumu yapabilirsin.