GÜLLÜ TAKIM LİF 2

Çeyizlik güllü takım lif modeli yapımı

Daha önce sizlere güllü lif modelinin yapımını göstermiştim. Yuvarlak olarak gösterdiğim lif modelinin bugün ise uzun olanını göstereceğim. Güllü takım lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Takım lif modeli olarak sizlere daha önce güllü bir lif modeli yapımı göstermiştim. Gösterdiğim lif modeli yuvarlak şeklinde idi. Bu lif modeli ise üç tane yuvarlak lifin birleştirilmesiyle oluşan uzun bir lif modeli. Bu model takım olarak çeyizle içerisinde çok şık olacaktır. Zaten lif üzerine yapılan gül motifleri çok şık oluyor. Böyle bir takım yaparsanız çeyizler içerisinde dikkatleri çekecektir.

Lif modelinin yapımı için öncelikle yuvarlak lif modelinde olduğu gibi yuvarlak tabanlar yapılmış. Burada üç tane lif tabanı yapılmış. Daha sonra yapılan bu lif tabanları birbirleri ile birleştirilip uzun bir lif modeli elde edilmiş. Yapılan uzun lifin uç kısmına ise tutacak yerlere halka geçirilip lif modelinin tabanı tamamlanmış.

Güllü uzun takım lif yapımı için taban kısım yapıldıktan sonra ise güllerin yapımına geçilmiş. Kırmızı lif ipi ile güller yapılırken zincir çekilip üzerine trabzanlar yapılıyor. Daha sonra yuvarlak şekilde sarılarak gül motifleri elde ediliyor. Yine basit tığ işi teknikleri ile yeşil lif ipi kullanılıp yapraklar yapılıyor ve daha sonra hepsi lifler üzerine eklenip uzun lif modeli tamamlanıyor.

Güllü takım lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu