GÜL MOTİFLİ HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI

Gül motifli havlu kenarı modeli

Havlu kenarları için daha önce sizlerle farklı modeller paylaşmıştım. Bugünde yine çok şık ve gösterişli bir havlu kenarı dantel modeli paylaşmak istiyorum. Farklı renkleri bir arada kullanabileceğiniz bu şık havlu kenarı modeli için sizlere detaylı yapım aşaması verilen videoyu da sunmak istiyorum.

Motifli havlu kenarı modeli yapımı için öncelikle orta kısımda bulunan güller yapılmış. Bunun için öncelikle pembe ip ile orta kısımdaki güller yapılmış. Burada pembe ip için 316 numara Leylak markalı ip kullanılmış.

Gül motifli havlu kenarı için 8 tane zincir çekilmiş ve bunun üzerine modelin kurulumu yapılmış. Burada yapılan gül iki katlı şekilde oluşturulmuş. Buradan sonra ise yeşil ip ile yapraklar yapılmış. Bu şekilde havlu kenarına gelecek şekilde motiflerin hazırlanması gerekiyor. Çünkü dantelin beyaz kısımları motifler hazırlandıktan sonra yapılacak.

Havlu kenarına yetecek kadar motif hazırlanıyor. Bu motifler hazırlandıktan sonra beyaz ip ile motiflerin kenarlarına gidilerek motifler birleştiriliyor. Havlu kenarına gelecek kadar bir şerit oluşturuluyor. Daha sonra bu şeridin uç kısımlarının dantel modeli yapılıyor. En sonunda ise havlu kenarına gelecek olan kısım için küçük karelerin olduğu kenar kısmı yapılıyor.

Bu şekilde anlatınca aslında modelin yapımı biraz zor gibi duruyor. Ama aslında basit bir model Sadece birkaç aşama halinde yapılıyor. Bu nedenle ilk başta zorlanabilirsiniz. Dantel modelini bitirdiğinizde ise ortaya harika bir tasarım çıkıyor.

Gül motifli havlu kenarı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu