GÜL BAHÇESİ LİF MODELİ YAPIMI

Lif modelleri için bugün çok şık dikkatleri çekecek olan bir tasarımı sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim gül bahçesi lif modeli sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir tasarım.GÜL BAHÇESİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizleri için şık ve gösterişli örgü modelleri arayanlar için her zaman yeni örnekler göstermeye çakışıyorum. Lif modelleri, patik modelleri, oya modelleri, danteller, şal, yelek modelleri ve daha aklınıza gelebilecek birçok farklı el işini sizlere göstermek istiyorum. Burada sizlere gösterdiğim el işlerinin hepsinde videolu anlatım içeren videolar vermeye çalışıyorum. Bu sayede modellerin yapımını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Çeyizlik gül bahçesi lif modeli yapımı için taban kısmında beyaz lif ipi kullanılmış. yaprakların yapımında yeşil lif ipi kullanılmış. Güllerin yapımında ise kırmızı lif ipi kullanılmış. Kırmızı ile lif modeli daha dikkat çekici daha güzel olmuş ama siz elinizde kalan farklı renklerde lif iplerini de kullanabilirsiniz. Zaten bu kısımda çok fazla ipe ihtiyacınız yok.

Lif modeli yapımına önce beyaz lif ipi ile taban kısmının yapımı ile başlanmış. Burada hepimizin bildiği fıstıklar ile yıldız modeli yapılmış. Her sırada arttırma yapılarak ilerleniyor ve aralarda da zincirler çekilerek dilimler oluşturulmuş. Daha önce bu şekilde lif tabanı yapmadıysanız videodaki anlatımı takip ederek lif tabanının yapımını öğrenebilirsiniz.

Gül bahçesi lif modeli için beyaz lif ipi ile taban yapıldıktan sonra ise yeşil lif ipi ile güllerin dalları ve yaprakları yapılmış. Daha sonra bu dalların uç kısımlarına kırmızı ip ile güller yapılmış. Bundan sonra ise orta kısımdan yine beyaz lif ipi ile fıstıklar ile yapılan dilimler yapılmış. Bu dilimler her bir gül dalı arasına yapılmış. En sonunda ise bu lifin orta kısmına güzel bir çiçek modeli yapılarak lif modeli bu şekilde tamamlanmış.

Lif modeli aşama aşama ilerleyen bir model ama tamamlandığında ortaya harika bir tasarım çıkmış. Videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan lif modelini yapabilirsiniz.

Gül bahçesi lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCR3FYnqCpMB7vQTgaLUlXig

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.