GÖKKUŞAĞI KÜRK HIRKA MODELİ YAPIMI

Bugün yetişkinler için yapılmış olan harika bir gökkuşağı kürk hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Renkleri ve kullanılan ipi ile dikkat çeken bu hırka modeli tam bu yılın modasına uygun olarak tasarlanmış bir örgü işi diyebiliriz.

Sizlere sık sık örgü işinden yapılmış olan farklı hırka modelleri gösteriyorum. Bu hırka modelleri yapılırken kimi zaman farklı örgü teknikleri ile oluşturulan desenler kullanılıyor. Aslında şık bir örgü modeli yapmak için sadece örgü modellerine ihtiyacınız yok aslında düz bir örgü ile de oldukça şık hırkalar yapabilirsiniz. Bugün göstereceğim model aslında bunun en güzel örneği diyebiliriz.

GÖKKUŞAĞI KÜRK HIRKA MODELİ YAPIMI

Gökkuşağı bayan kürk hırka modeli yapımında kullanılan ip ile ortaya harika bir tasarım çıkmış. Burada ipin renk geçişlerinin olması birde ipin tüylü bir ip olması nedeniyle hırka yaparken herhangi bir örgü tekniği kullanılmayıp düz örgü yapılmış. Sizde bu şekilde bir ip kullanarak güzel bir hırka modeli yapabilirsiniz.

Özellikle örgü işine yeni başlayan ve örgü tekniklerini yapamayan kişiler için bu hırka modeli oldukça ideal. Hırkanın yaka kısmında V yaka tekniği uygulanmış. Ön kısımda büyük yuvarlak ahşap düğmeler kullanılmış. Hırka modeli burada kısa olarak yapılmış ama dilerseniz beden kısmını daha da uzatabilirsiniz.

GÖKKUŞAĞI KÜRK HIRKA MODELİ YAPIMI

Gökkuşağı kürk hırka modeli yapımında Nako Cha Cha serisinden gökkuşağı renklerinde bir ip kullanılmış. Burada 38-40 beden için bir hırka modeli yapılmış. Bunun içinde 4 yumak ip yeterli olmuş. Tabi sizin el sıklığınıza göre ve kullandığınız şiş numarasına göre yaptığınız hırkada kullanılan ip miktarı da değişecektir. Burada 10 numara şiş kullanılmış.

Hırka modelinin yapımına dair tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Videoyu takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu hırka modelini yapabilirsiniz. Hırka modeli hem bu yılın modasına uygun hem de oldukça kullanışlı ve şık bir hırka modeli olmuş.

Gökkuşağı kürk hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@OrguTasarm

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

“GÖKKUŞAĞI KÜRK HIRKA MODELİ YAPIMI” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.