GÖK KUŞAĞI LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Renkli ve gösterişli gök kuşağı lif modeli yapımı

Bugün sizlere yeni ve renkli bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Renk renk lif ipleri ile yapabileceğiniz bu model çeyizler içerisinde çok şık duracaktır. Detaylı yapım aşamasını video ile sizlere sunacağım gökkuşağı lif modeli sizlerinde çok hoşuna gidecektir.

Yeni lif modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün çok beğendiğim ve yapımı da kolay olan bir modeli sizlerle paylaşmak istiyorum. Elinizde bulunan renk renk lif iplerini değerlendirerek bu lifi yapabilirsiniz.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada beyaz, sarı, yeşil ve mor renkleri kullanılmış. Burada kullanılan her renkli ipin bir açık rengi birde koy rengi kullanılmış. bu şekilde lif modelinde güzel bir uyum yakalanmış.

Lif modelinin yapımında öncelikle beyaz lif ipi ile orta kısım yapılmış. Burada beşgen şeklinde bir lif modeli yapılmış. Daha sonra yapılan bu beşgen şeklin her bir kenarına farklı renkteki lif ipleri ile ayrı ayrı örme işlemi yapılmış.

Model yapımında sadece fıstıklar kullanılıp yıldız şekli yapılmış. Modelin yapımı çok basit sadece bu lif modeli aşama aşama ilerleyen bir model. Çünkü her bir dilim ayrı ayrı işlenip daha sonra birleştiriliyor.

Çeyizlik lif modeli için ayrı ayrı dilimler yapıldıktan sonra bu sefer beyaz lif ipi yardımı ile bu dilimlerin arasına fıstıklar yapılarak her bir dilim birleştirilmiş. En sonunda ise lifin orta kısmına renkli ipler ile küçük tomurcuklar yapılmış.

Gökkuşağı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu