GOFRET ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Gofret örgü modeli yapımı

Örgü modelleri için sizlere değişik modeller sunmaya devam ediyorum. Bugün sizlere yine çok şık ve kullanışlı bir şiş örgüsü modelinin yapım aşmasını video olarak sunmak istiyorum.

Şiş örgülerinde model çeşitliliği oldukça fazla. Bayanlar her zaman yeni modelleri öğrenmek istiyor ve değişik modelleri aramaya başlıyor. Özellikle çocuklar için sık sık örgü işleri yapanlar yeni modelleri merak ediyor. Bende sizlerle her zaman yeni ve farklı modelleri paylaşmaya devam ediyorum.

Bugün sizlere göstereceğim şiş örgüsü modeli gofret örgü modeli olarak adlandırılmakta. Hırka, ceket, yelek, kazak yapımında kullanılabilinecek şık bir model. Bu gofret örgü modeli kız çocuklar için de erkek çocuklar için de kullanılabilecek bir model.

Gofret örgü modeli yapımı için burada bir bebe yünü tercih edilmiş. Bu model farklı örgü işlerinde kullanılabileceği için istenilen özellikte bir ip tercih edilebilir. Şiş olarak ise burada 3,5 numara şiş kullanılmış.

Gofret örgü modeli çift taraflı kullanılabilecek bir model. Bu yönü ile de model farklı şekillerde kullanılabilmekte.

Bu örgü modelini yapmak için yapmak istediğiniz örgü işine göre çift sayıda ilmek alarak başlamalısınız. Video içerisinde modelin yapım aşaması çok güzel bir şekilde anlatılmış. Suna Hanım her zamanki gibi modelin kolaylıkla anlaşılması için güzel bir anlatım yapılmış.

Gofret örgü modeli yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu