GENÇ KIZLAR İÇİN SPOR BERE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılan kolay spor bere modeli

Bugün sizlere yine kışa hazırlık için çok güzel bir örgü modeli göstermek istiyorum. Kendi için veya kızı için güzel bir örgü bere modeli arayanlar bugün göstereceğim bu modele mutlaka göz atmalılar.

Kışın soğuktan korunmak için en çok kullanılan aksesuarlar atkı ve berelerdir. Özellikle el yapımı atkı ve bere hem sıcak tutar hem de şık bir görüntü oluşur. Bugün genç kızlar için şiş örgüsü ile yapılmış spor bere modeli yapımı göstermek istiyorum.

Örgü bere modeli yapımı için burada Ören Bayan Favori markalı ipten krem rengi bir ip seçilmiş. Bu ipe uygun olarak da 4,5 mm ilk misina şiş kullanılmış.

Bere yapımı için 96 ilmek atılarak başlanmış. Bere misinalı şiş üzerine yapıldığı için bere bir bütün halinde işleniyor ve herhangi bir yerinde ekleme yapılmıyor.

blank

Örgü spor bere modeli için ilmek atıldıktan sonra üç ters üç düz örgü işlenerek modele devam edilmiş. Burada berenin tamamında bu şekilde örgü örülmüş. Ters ve düz örgü bir arada kullanıldığı için ortaya güzel bir görüntü çıkmış. Şiş örgüsü ile örgü örmeye yeni başlayanlar videoyu takip ederek bu bereyi yapabilirler.

blank

Bete için istenilen uzunluk örüldükten sonra en sonunda ilmekler çifter çifter alınarak berenin üst kısmı yapılmış ve bere tamamlanmış. Daha sonra ise berenin üzerine bir ponpon yapılarak güzel bir görüntü oluşturulmuş.

Spor bere modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ppnMl2o5kfw

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu