GENÇ KIZLAR İÇİN ARI KOVANI ÖRNEĞİ İLE YAPILAN HIRKA MODELİ

Genç kızlar için örgü hırka modeli

Genç kızlar için şık bir hırka modelinin yapım aşamalarını sizlere göstermek istiyorum. Arı kovanı görünümünü andıran bu hırka modelini siz istediğiniz renklerde çalışarak kendinize dahi yapabilirsiniz.

Genç kızlar için örgü hırka modeli yapımında % 25 yünlü % 75 akrilik olan ipten 6 yumak kullanılmış İplerin uzunluğu ise 100 metre. Şiş olarak ise 8 numara şiş kullanılmış. Siz bu hırkayı kendiniz için yapmak istiyorsanız 10 numara şiş ile buradaki ölçüleri yapabilirsiniz. Bu sayede 40 beden uygun bir hırka elde edebilirsiniz.

Örgü hırka modeli 12-14 yaş için uygun olan bir hırka ölçüsü. Burada sonbahar renkleri kullanılarak şık bir hırka modeli elde edilmiş. Kiremit rengi ve hardal sarısı renklerine yakın ipler kullanılmış. Burada arı kovanı modeli ile hırka yapılmış. Modelin yapım aşamaları detaylı bir şekilde video içerisinde anlatılmış.

Genç kızlar için örgü hırka modeli yapımına 27 ilmek atılarak başlanmış. Modelin yapımı için 30 tane çizgiler yapılmış sonra kol kesimi yapılmış. Hırka yapımı sırasında bazı kesimlerde farklı teknikler uygulanmış. Uygulanan bu teknikler Işıl Hanım tarafından çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Örgü hırka modeli yapımı için dikkat etmeniz gereken detaylar var. Hırkanın düzgün durması için size verilen detaylara dikkat etmelisiniz. Özellikle arı kovanı modeli yapılırken ilmeklerin alınması sırasında değişik teknikler uygulanmış bunlara dikkat edin.

Genç kızlar için örgü hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu