GELİN BUKETİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Gelin buketi modelinin yapılışı

Sizlerle farklı örgü işlerini paylaşırken değişik el örgü işlerinde kullanabileceğiniz farlı modelleri de paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizlere göstermek istediğim örgü modelinin adı ise gelin buketi modeli olacak.

Örgü yaparken farklı modelleri arıyorsanız sitemizde daha önce sizlerle paylaştığım değişik örgü modellerinin yapımına göz atabilirsiniz. Sık sık sizlere farklı modellerin yapılışları konusunda bilgi vermeye çalışıyorum.

Bugün sizlere göstermek istediğim modelin adı gelin buketi örgü modeli. Bu model kalın ve gösterişli bir model. Burada olduğu gibi kalın ip ve şişler ile örüldüğü zaman daha güzel duracaktır. Modelin detaylı yapım aşaması video içerisinde verilmiş. Modeli öğrenmek için burayı takip etmeniz yeterli.

Gelin buketi modelini hırka yapımında, kazak yapımında ceket yapımında kullanabilirsiniz. Aynı şekilde kız çocukları için yapacağınız kazak, ceket ve hırka modellerinde de kullanabilirsiniz.

Burada modelin kurulumu sırasında dikkat edilmesi gereken bir detay var. Model içerisinde yapılan fıstık motifleri tığ ile işleniyor. Yani şiş örgüsü ile birlikte tığ ile fıstık modelleri de birlikte yapılarak ilerleniyor. Bu şekilde modelin kurulumu yapılıyor.

Burada gösterilen video içerisinde çok güzel bir anlatım yapılmış. Modelin kurulumu biraz emek istiyor. Videodaki anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz. İlk başlarda zorlansanız da ilerleyen zamanlarda modeli rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gelin buketi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7zzjn3dP3AIcWbUFiQrZIA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu