GALAKSİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için renkli ve gösterişli galaksi lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık ve gösterişli bir lif modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Galaksi lif modeli benim görünce hoşuma giden sizlerinde görünce çok beğeneceğiniz bir model. Bu lif modelinin yapım aşamalarını aşağıda sizlere videolu anlatım olarak vereceğim.GALAKSİ LİF MODELİ YAPIMI

Bugün sizlere göstermek istediğim lif modeli için mavi, gri ve beyaz olmak üzere üç farklı renkte lif ipi kullanılmış. Sizler bu lif modelinin dilediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Birbirine uyumlu üç farklı renkte ip seçerek harika bir lif modelini ortaya çıkartabilirsiniz.

Çeyizlik galaksi lif modeli aslında basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Burada lif modelinde yıldız tekniği kullanılmış. Bu lif modelinin en önemli detayı burada çarkıfelek şeklinde bir görünümün oluşması için verilen sayılara dikkat etmek gerekir.

Video içerisinde lif modelinin yapımı ile ilgili tüm detaylar verilmiş. Lif yapımı sırasında kullanılan üç ip bir arada götürülüyor. Her sırada bu üç renk tek tek kullanılıyor. Bu nedenle aralardan ipler yürütülerek modelin yapımına devam ediliyor.

Tığ işi lif modeli için videoda verilen anlatıma dikkat edin. Zaten videonun en başından en sonuna kadar modelin yapımı için yapılması gereken tüm detaylar açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece bu harika lif modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Galaksi lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=fJeXW8r0Mhc

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCnXbkvfkHqz31UK53KZ2asQ

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.