FISTIKLI ZİGZAG TUNUS İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile fıstıklı patik modeli yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan yeni bir patik modelini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim fıstıklı zigzag tunus işi patik modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Tunus işi ile yapılan farklı ve renkli patik modellerini sizlerle sık sık paylaşıyorum. Bugün sizlere tek renk örgü ipi ile yapılmış olan harika bir patik modeli göstermek istedim. Burada yapılan patik modeli 37-38 numara ayaklar için oldukça uygun. Video içerisinde detaylı anlatımı takip ederseniz daha büyük veya daha küçük bir patik modeli yapabilirsiniz.

Tunus işi patik modeli yapımı için patik ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 3 numara tunus tığı kullanılmış. Patik modeli yapımına kenar kısmından başlanıyor. Bunun için 22 zincir çekilmiş ve üzerinden ilmek alınarak başlanmış. İlerleyen sıralarda tunus işi örülürken aralarda da fıstıkların yapımına geçilmiş.

Patik modelinin kenar kısmı yapıldıktan sonra ön kısmın yapımına geçilmiş. Daha sonra diğer kenar kısım yapılmış.  Tunus işi patik modellerinde bu şekilde öncelikle üst kısım yapılıyor daha sonra ise taban kısmı örülüyor. Videoyu en başından sonuna kadar dikkatli bir şekilde izlerseniz modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Fıstıklı zigzag tunus işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCbtdKI8kPwCDoYKjtTg_kTw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu