FISTIKLI SÜPÜRGE TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için fıstıklı süpürge tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarları için sizlere yen örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine renkli güzel bir fıstıklı süpürge oyası modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.FISTIKLI SÜPÜRGE TIĞ OYASI YAPIMI

Çeyizlik yazmalar için sizlere yeni oya modellerini bulup göstermeye çalışıyorum. Yazma kenarlarını süslerken çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek olan modelleri sizlere bulmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim oya modeli de yine çok şık ve zarif bir model olmuş.

Tığ işi oya modeli yapımı için burada sarı renkte oya ipi kullanılmış. Bu oya modeli yapılırken öncelikle sarı ip ile süpürge motifleri yapılmış. Bu motiflerin yapımı için firkete kullanılmış. Eğer firketeniz yoksa kullanmadığınız bir örgü şişini katlayıp buradaki gibi bir parça elde edebilirsiniz.

Hazırlanacak olan motiflerin içerisinde incilerde kullanılmış. Bu inciler en küçük boy olarak kullanılmış. Dilerseniz kum boncukta kullanabilirsiniz. Boncuklar renkli ip üzerine geçirilerek modelin yapımı için hazırlanmış.

Oya modeli yapımı için öncelikle motiflerin yapımı anlatılmış. Motifler tek tek yazma kenarına gelecek sayıda hazırlandıktan sonra bu motifler yeşil oya ipi ile yazma kenarına eklenmiş. Burada sarı renk ile motifler yapılmış ama siz yazmanıza uygun renkler seçebilirsiniz. Motifleri tek renk ile yapabileceğiniz gibi farklı renkte oya ipleri de kullanabilirsiniz.

Fıstıklı süpürge tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.