FISTIKLI ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi fıstıklı şal modeli yapımı

Farklı şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyordum. Bugün ise yine size tığ ile yapılmış olan fıstıklı şal modeli yapımını detaylı anlatım olarak vermek istedim. Bu şal modelinin yapımı oldukça basit olduğu için kısa sürede yapıp tamamlayabilir ve kışın kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Sizlere yeni şal modellerini göstermeye devam ediyorum. Daha öncede sizlere tığ ile ve şiş örgüsü ile yılmış olan şal modelleri göstermiştim. Eski gönderileri takip ederek farklı şal modellerini öğrenebilir hem kullanım amaçlı bu şalları yapabilirsiniz hem de çeyizleriniz içerisine bu şal modellerini ekleyebilirsiniz.

Bugün sizlere göstermek istediğim şal modeli tığ ile yapılmış. Oldukça basit bir şekilde yapılan tığ işi şal modeli herkesin kolaylıkla yapabileceği bir model. Videodaki anlatımı tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dikkatli takip ederlerse sorun yaşamadan bu şal modelini yapabilirler.

Burada şal yapımı için Nako vals kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Burada kalın bir örgü ipi tercih edilmiş. Siz dilerseniz daha ince ipler, şal ipleri tercih edebilirsiniz. Her farklı ipte bu şal modeli şık ve göz alıcı olacaktır.

Tığ işi fıstıklı şal modeli üçgen şeklinde yapılmış bir model. Üçgenin orta kısmından başlanmış ve her sırada yapılan arttırma ile üçgen giderek büyültülmüş ve şal modeli istenilen büyüklüğe gelince tamamlanmış.

Fıstıklı şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu