FISTIKLI ŞAL MODELİ YAPIMI

Kolay fıstıklı şal modeli

Sizlere yapımı oldukça basit olan, şık ve gösterişli bir şal modeli göstermek istiyorum. Yapımı kolay olduğu için kısa sürede tamamalayabileceğiniz ve çeyizler içerisine ekleyebileceğini bir şal modeli bu.

Fıstıklı şal modeli tığ ile yapılan bir model. Üçgen şeklinde olan bu şal modeli uç kısmından başlanarak her sırada arttırmalar yapılıp ilerleniyor.

Fıstıklı şal modeli yapımı için 8 zincir çekilerek başlanıyor. Kenar kısımlarında olan dilimden buraya yapıldıktan sonra modelin yapılışına geçiliyor. Bu şal modeli yapılırken kenar kısımları için de dilimler yapılarak ilerleniyor.

Fıstıklı şal modeli yapımı için ilk başlama kısmına dikkat ederek modelin kolayca kurulumunu yapabilirsiniz. Şal modelini yaparken dikkat edeceğiniz en önemli detay nerelerde arttırmalar yapacağınızdır. Çünkü bir tane fıstık modeli yapıldıktan sonra her sırada bu fıstık modeller arttırılıp üçgen şeklinde bir şal oluşturuluyor. Şalı yaparken dikkat edeceğiniz en önemli detay bu.

Şal modeli yapılırken burada alize bir ip kullanılmış. Bu şal modeli çeyizler içerisinde yapılabilecek bir model. Açık renk krem tonlarında bir ip kullanırsanız da şal çok güzel duracaktır. Simli şal ipleri de kullanabilirsiniz. Koyu renk ipler ile yaparsanızda günlük kullanım için uygun bir şal modeli olacaktır.

Fıstıklı şal modeli için videoda verilen anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamdan kısa sürede güzel bir şal modeli yapabilirsiniz.

Fıstıklı şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu