FISTIKLI ŞAL MODELİ YAPILIŞI

Şık ve gösterişli fıstıklı şal modeli

Kolay ve şık bir şal modeli arayanlar için bugün örümcekli çiçek şal modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşaması video içerisinde anlatılan bu şal modeli çok şık duruyor ve bayanların sıklıkla yapmayı tercih ettiği modeller arasında yerini alıyor.

Örümcekli çiçek şal modeli üçgen bir şal modeli. Uç kısımdan fıstıklar yapılarak başlanan bu şal modeli ilerleyen sıralarda yapılan örümcek ve fıstıklar ile giderek büyülterek ortaya harika bir şal modeli çıkıyor.

Örümcekli çiçek şal modeli yapımı için krem rengi bir şal ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Angora simli iplerden de kullanarak bu şalı yapabilirsiniz.

Şal modeli yapımına başlanırken 8 zincir çekilerek başlanmış. Daha sonra yapılan fıstıklar ile şalın en uç kısmındaki fıstıklar yapılmış. Şalın tamamında bu şekilde fıstıklar yapılıyor. Aralarda ise fıstıklarla bağlantı sağlayacak olan örümcekler yapılıyor.

Şal modeli çok kolay bir model. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar bu şal modelini kolaylıkla yapabilirler. Örgüye yeni başlayanların dikkat edeceği en önemli detay verilen videoyu dikkatli bir şekilde takip etmek ve verilen sayılara dikkat etmek. Burada sizlere verilen sayılara dikkat etmezseniz şal modelinde arttırmaları yapamazsınız ve üçgen bir şal modelini ortaya çıkartamazsınız.

Örümcekli çiçek şal modeli yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu