FISTIKLI KOLAY PATİK MODELİ YAPIMI

Tığ işi fıstıklı kolay patik modeli yapımı

Daha önce sizlerle tığ ile yapabileceğiniz kolay patik modellerini paylaşmıştım. Bugünde yine çok şık ve gösterişli bir tığ işi patik modeli yapım aşması paylaşmak istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapan ve değişik örgü işlerini çeyizleri arasına eklemek isteyenler bu patiğin yapım aşamasına mutlaka göz atmalılar.

Patikler bayanların en çok sevdiği örgü işlerindendir. Kış aylarında da bayanların vazgeçilmez kıyafet parçalarından birisidir. Şiş ile örülen çok şık patik modelleri olduğu için basit tığ işi teknikleri ile yapılan çok şık patik modelleri de yer almakta. Özellikle şiş örgüsü bilmeyen veya şiş örgüsü ile patik yapmakta zorlanan bayanlar tığ ile yapılan patik modellerine göz atabilirler.

Fıstıklı kolay patik modeli yapımı sırasında çok kolay tığ işi teknikleri kullanılmış. Patiğin uç ve taban kısmında sık iğne ve trabzanlar kullanılmış. Ön kısımda ise patiği gösterişli hale getirecek olan fıstık modeli kullanılmış. Burada fıstık modeli ile baklava dilimi oluşturulmuş. Bu şekilde patik çok şık durmuş.

Patik modeli yapımı için burada Ören Bayan Dora markalı ipten hardal sarısı renk kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Burada yapılan patik ölçüleri 38 numara ayağa uygun olan bir model. Daha büyük veya daha küçük patikler yapmak için burada verilen anlatıma dikkat edip sayıyı nasıl değiştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Fıstıklı kolay patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu