FISTIKLI KİRAZ OYASI YAPIMI

Yazma kenarları için şık fıstıklı kiraz oyası yapımı

Bugün yine sizler için çok şık bir tığ oyası modeli yapımını göstermek istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar veya yazma kenarı için farklı tığ oyası modeli arayanlar bu modele mutlaka göz atmalılar.FISTIKLI KİRAZ OYASI YAPIMI

Çeyizler içerisine eklenen yazma kenarlarında kullanabileceğiniz bu model hemen dikkatleri üzerine çekecektir. Görüntüsü ile dikkat çeken bu kiraz oyası modeli mutlaka çeyizleriniz içerisine eklemeniz gereken bir oya işi.

Fıstıklı kiraz oyası modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Bunu yapmak için yeşil ip kullanılmış. Daha sonra ise yeşil ip tığ batısına sabitlendikten sonra örümcek yapılarak alt kısımdaki çubuklar yapılmış. Buranın yapımı video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Tığ oyası yapmaya yeni başlayanlar dahi buradaki anlatıma dikkat ederek sorun yaşamadan modeli yapabilirler.

Bu şekilde yeşil ip ile taban kısmı yapıldıktan sonra ise kırmızı ip yardımı ile kirazlar yapılmış. Burada yapılan kirazlar oluşturulurken fıstık model yapılmış. Bu şekilde kirazların görüntüsü çok güzel durmuş.

Yazma kenarlarında kendini belli edecek bu tığ oyası modelinin yapımı oldukça basit. Dikkat etmeniz gereken tek şey burada size verilen anlatıma uymak. Burada modelin yapım aşamaları verilirken bütün sayılar ve nerede ne yapılması gerektiği anlatılmış. Bu sayede sizde burada olduğu gibi harika bir tığ oyası modeli yapabilirsiniz.

Fıstıklı kiraz oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.