FISTIKLI DAĞ OYASI YAPIMI

Şık bir yazma kenarı modeli; fıstıklı dağ oyası

Yazma kenarlarına yapabileceğiniz çok şık ve gösterişli bir modeli yapım aşamalarını bugün sizlere video olarak sunmak istiyorum. Fıstıklı dağ oyası modeli kendisini yazma kenarlarında belli edecek gösterişli bir model. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz yazmalarda bu modeli kullanarak gözleri şenlendirebilirsiniz.

Fıstıklı dağ oyası modeli biraz büyük bir oya modeli olduğu için istenirse namaz örtülerinde de kullanılabilir. Bunun yanında mutfak havlularının kenarında da kullanılabilecek şık bir model.

Fıstıklı dağ oyası modeli yapımı için alt kısımda yeşil bir oya ipi kullanılmış. Yeşil oya ipi ile yapılan dağların üzerine ise sarı ve mor renkte iki ip kullanılmış. Burada ip çeşitliliğini sizler istediğiniz gibi arttırabilirsiniz.

Bu fıstıklı dağ oyası modeli yapılırken önce yapacağınız yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısını yapmalısınız. Daha sonra ise yine yeşil ip ile dağların yapımına geçilmiş. En sonunda ise renkli ipler ile yapılan bu dağların etrafına modeller gidilerek oya tamamlanmış.

Daha öncede olduğu gibi bu fıstıklı dağ oyası modelinin yapım aşmalarını yine sizlerle video olarak paylaşacağım. Bu sayede modelin yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz. Video içerisnde çok güzel detaylı bir anlatım yapılıyor. Oyayı yaparken dikkat edilmesi gereken detaylarda ayrıntılı bir şekilde verilmiş. Buraya dikkat ettiğiniz sürece harika bir oya modelini ortaya çıkartabilirsiniz.

Fıstıklı dağ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu