FISTIKLI BERE MODELİ YAPIMI

Tığ işi fıstıklı bere modeli yapımı

Tığ işi kolay bir bere modelini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu bere modeli görüntüsü ile dikkat çekecek olan şık bir model.

Fıstıklı bere modeli kolay bir şekilde ilerleyen he çocuklar için hem de kendinize yapabileceğiniz bir model. Burada yapılan örnek model sarı renk ip ile çocuklar için yapılmış. Buradaki bere 3-4 yaş çocuklar için uygun bir model.

Bere modeli yapımına berenin üst kısmından başlanmış. Bere modelinin her sırasında fıstıklar yapılıyor. Aralarda ise  trabzanlar yapılmış. Bu bere modelini yaparken dikkat edilecek detay ise bu trabzanların nerede yapılacağı olacak.

blank

Fıstıklı bere modeli yapılırken her sırada yapılan arttırmalar ile model giderek büyültülüyor. Bereyi kim için yapacaksanız ona göre sıra sayısını arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

Tığ işi bere modeli yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Bu detaylar video içerisinde açıklanmış. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videodaki anlatıma dikkat ederek modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilir ve birkaç gün içerisinde bu güzel bereyi yapabilir.

blank

Fıstıklı bere modeli sadece çocuklar için yapılacak bir model değil. Kullanacağınız farklı örgü ipleri ile kendinize de bu bereyi yapabilirsiniz. Bu bereyi kendiniz için yapacaksanız kendi baş ölçünüze göre modeli büyültebilirsiniz.

Fıstıklı bere modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu