FİRKETE KİRPİK OYASI YAPIMI

Firkete kirpik oyası nasıl yapılır?

Yazma kenarlarında en çok kullanılan oya modellerinde birisi de firkete oyası. Bugün sizlere çok güzel bir firkete oyası modelinin yapım aşamalarını sunmak istiyorum. Yazma kenarı için değişik bir oya modeli arayanlar bu firkete oyası modeli tam size göre.

Firkete kirpik oyası modeli yapımı için burada tuhafiyelerde satılan hazır firketelerden kullanılmış. Bu firketeleri kullanmadığınız bir örgü şişi yardımı ile kendinizde yapabilirsiniz. Buradaki firketenin açısı video içerisinde gösterilmiş. Buraya dikkat edebilirsiniz.

Firkete kirprik oyası modeli yapımı için video içerisinde çok detaylı bir anlatım yapılmış. Buradaki anlatıma dikkat ettiğiniz sürece kolayca modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Tığ ile oya yapmaya yeni başlayanlar dahi video içerisinde verilen anlatıma dikkat ederlerse sorun yaşamazlar.

Video içerisinde ilk önce firkete oyası modeli yapımı anlatılmış. Daha sonra yapılan bu kirpik modellerini tığ ile nasıl toplanıp yelpaze şekline getirileceği gösterilmiş. Bu şekilde hazırlanan firkete oyası daha sonra yazma kenarına eklenmiş. Yine burada çok güzel detaylı bir anlatım verilmiş. Bu şekilde yapılan kirpik oyasını yazma kenarına nasıl ekleyebileceğinizi de öğrenmiş olursunuz.

İlerleyen günlerde sizlere yeni yazma kenarı modellerini göstermeye devam edeceğim. Çeyiz hazırlıkları yapanlar verdiğim oya modellerine göz atarak yeni el işlerini çeyizleri arasına ekleyebilirler.

Firkete kirpik oyası modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. FİRKETE KİRPİK OYASI YAPIMI için yorumda bulun

    FİRKETE KİRPİK OYASI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FİRKETE KİRPİK OYASI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.