FİRKETE İLE ŞAL MODELİ YAPIMI

Firkete ile şal yapımı

Şal modelleri içerisinde en çok merak edilen ve sevilen modellerden birisi firkete ile yapılan şallar. Bugün sizlere detaylı bir şekilde anlatımı sunulmuş firkete ile şal modeli yapım aşamalarını göstermek istiyorum.FİRKETE İLE ŞAL MODELİ YAPIMI

Firkete ile şal modeli yapımı için angora şal ipleri kullanılmış. İstediğiniz renkte bir ip tercih edebilirsiniz. Çeyiz hazırlıkları yapanlar gelin şalı yapmak için krem rengi veya simli olan angora ipleri tercih edebilirler. Bu ipler ile bu şal çok daha şık duruyor.

Bunun dışında firkete ile şal modeli için gerekli olan en önemli aparat buradaki videoda gördüğünüz gibi yarım dikdörtgen şeklinde olan bir demir parçası. Bu demir parçasını firkete olarak ip satan yerlerden bulabilirsiniz.

Bu firketelerin kalın olanları ve ince olanları da var. Siz istediğiniz boyutta satın alabilirsiniz. Firkete ile şal modeli yapımı için öncelikle şal ipini videoda gösterildiği gibi bağlayıp ilmek alıp modeli yapmaya başlıyorsunuz.

Firkete ile şal modeli yaparken dikkat edilmesi gereken küçük detaylar var. Bu detaylara video içerisinde yer verilmiş. Çok güzel bir anlatım yapılmış videoda. Kolaylıkla modelin yapılışını anlayabilirsiniz.

Firkete ile şal modeli yapımı biraz yorucu ve zaman alıyor. Ama model tamamlandığında ortaya harika bir el işi çıkıyor. Firkete üzerinde model yapıldıktan sonra modelin nasıl birleştirileceği video içerisinde de anlatılmış.

Firkete ile şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.