FIRFIRLI YUMUŞAK ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile fırfırlı üçgen şal modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış oldukça şık ve gösterişli bir şal modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Fırfırlı üçgen şal modeli görüntüsü ile dikkat çekecek günlük kullanım için rahatlıkla tercih edilebilecek çok şık bir model. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şal modelleri için sizlere daha çok çeyizler içerisine koyabileceğiniz örnek modeller göstersem de günlük kullanım için yapılabilecek olan modelleri de göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim şal modeli hem çeyizler içerisine eklenebilecek hem de günlük kullanımda kullanılabilecek bir tasarım. Özellikle kış aylarında çantanızdan eksik etmeyeceğiniz bir tasarım olmuş.

Üçgen şal modeli yapımı için burada simli Rozetti Honey markalı ip kullanılmış. Bu ipten 100 gramlık 3 yumak ip kullanılmış. Şiş olarak ise 7 numaralı şiş kullanılmış. Angora ipler ile de bu şal modeli yapılabilir. Angora ipler ile yapıldığında ve şiş değişikliği yapıldığında ilmek sayınında yapılması gereken değişikliklerden de video içerisinde bahsedilmiş.

Şal modeli yapımına başlanmadan öncelikle video içerisinde bir şablon üzerinden şal modelinin yapım aşamaları detaylı bir şekilde açıklanmış. Şablondaki detaylar size modeli öğrenmenizde yardımcı olacaktır. Şal modeli bir ucundan başlanıp arttırmalar yapılmış ve tekrar eksiltmeler yapılarak diğer ucu da yapılmış. Bu şekilde şal modeli yapımı tamamlanmış.

Fırfırlı üçgen şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu