FIRFIRLI ŞİRİNE YELEĞİ YAPIMI

Kız bebekler için şık bir yelek modeli

Kız bebekler için kolay ve şık bir yelek modeli arayanlar bugün göstereceğim fırfırlı şirine yeleği modeline mutlaka göz atmalılar. Görüntüsü ile dikkat çeken bu yelek modelinin detaylı yapım aşamasını sizlere video olarak vereceğim.

Kız bebekler için daha önce farklı yelek modelleri ve diğer örgü modelleri göstermiştim. Sitedeki diğer yazılara göz atarsanız çok değişik modelleri bulabilirsiniz. Bugün göstereceğim modelde 1 yaşındaki kız bebekler için yapılmış bir yelek. Siz buradan yeleğin detaylı yapımını öğrenerek daha büyük yelek modelleri de yapabilirsiniz.

Fırfırlı bebek yeleği modeli yapımı için 69 ilmek atılarak başlanmış. Daha sonra atılan bu 69 ilmeğin üzerine 4 sıra haroşa örgü örülmüş. Yelek modeli yakadan başlanarak yapılıyor. Buradaki anlatıma dikkat ederseniz yakadan başlama tekniğini de öğrenebilirsiniz.

Video içerisinde Elif Hanım yeleğin her bir aşamasını çok güzel bir şekilde detaylı anlatmış. Örgü örmeyi bilmeyenler dahi buradaki anlatıma dikkat ederlerse çok şık bir yelek modelini yapabilirler.

Yeleğin yaka kısmında nasıl bir roba yapılacağı da sayıları ile birlikte anlatılmış. Yaka kısmı yapıldıktan sonra beden kısmının yapımına geçilmiş. Burada da yeleğin daha güzel görünmesi için küçük modeller yapılmış. Bu şekilde daha şık durmuş. Kol uçlarında ve etek uçlarında fırfırlar yapılarak yelek modeli tamamlanmış.

Fırfırlı şirine yeleği yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu