FIRFIRLI ŞAL MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılan fırfırlı şal modeli

Şiş örgüsü ile yapılmış olan çok şık bir şal modelini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlarım ile vereceğim fırfırlı şal modeli hem kendiniz için hem de genç kızlar için yapılabilecek çok şık bir model.

Sizlere daha çok çeyizlik şal modelleri göstersem de bugün sizler için günlük kullanıma uygun çok şık bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu şal modelini öğrenmek için detaylı yapım aşaması verilen aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Fırfırlı şal modeli ilk bakıldığı zaman aslında atkıya benziyor. Burada yapılan fırfırlı detaylar atkının bir şal gibi görünmesini sağlamış. Şal yapımı için burada oldukça ince bir ip iki kat haline getirilerek kullanılmış. Siz bunun dışında normal kalınlıkta bir şal ipi kullanabilirsiniz. Video içerisindeki anlatımda kalın bir ip ile bu şal yapılmış ve nasıl duracağı gösterilmiş. Ayrıca yeşil ve renk geçişleri olan ip ile yapılan şal çok şık durmuş.

Şiş örgüsü şal yapımı için 7 ilmek alınarak modelin yapımına başlanmış. Burada marul şeklinde olan fırfırların oluşması için video içerisinde verilen sayılara dikkat etmek gerekir. Yoksa burada olduğu gibi güzel bir şal yapamazsınız. Şal yapımında her bir fırfır ayrı bir dilim halinde yapılmış tek seferde işlenen bu şal ilk başta biraz karışık gelse de detaylara dikkat edilince kolaylıkla öğrenilebilir.

Fırfırlı şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=7LORhiM72lk

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu