FIRFIRLI LİF ÇİÇEĞİ YAPILIŞI

Lif süslemeleri için fırfırlı çiçek yapılışı

Yaptığınız lifleri süslemek için farklı örgü modelleri arıyorsanız eğer bugün sizlere harika bir çiçek modeli yapımı göstermek istiyorum. Fırfırlı lif çiçeği çok şık bir örgü modeli.

Fırfırlı lif çiçeği modeli yapılırken burada iki farklı renkte lif ipi kullanılmış. Bu şekilde model çok şık durmuş ama isterseniz tek renk iplerde kullanabilirsiniz.

Çiçek modeli katlı olduğu için görüntüsü daha hoş duruyor. Yaptığınız sade bir lif modelinin üzerine bu katlı çiçeği yapıp eklerseniz gerçekten hoş duracaktır. Sade bir lifi anında gösterişli bir model haline dönüştürebilirsiniz.

Fırfırlı lif çiçeği modelini bence farklı örgü işlerini süslemede de kullanabilirsiniz. Çok şık bir model olduğu için değişik örgü işlerini süslemek için kullanılan renkler ile güzel bir uyum yakalanabilir. Patik, bebek battaniyesi, örgü botların süslenmesinde kullanılabilir.

Lif çiçeği modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Burada fırfırları yapmak için biraz özen göstermek gerek. Bu nedenle fırfırın yapımını videodan izleyerek kolayca öğrenebilirsiniz. Videodaki anlatıma dikkat ettiğiniz sürece harika çiçek süslemeleri yapabilirsiniz.

Fırfırlı lif çiçeği modeli yapımı için zincir çekilerek bir halka yapılmış. Bu halka üzerine 8 tane fıstık yapılarak güzel bir orta çiçeği oluşturulmuş. Daha sonra ise bu fıstıklar üzerine fırfırlar yapılmış. Bu şekilde çiçek modeli tamamlanmış.

Fırfırlı lif çiçeği modeli yapmak için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu