FIRFIRLI ÇİÇEK BAHÇESİ LİF YAPIMI

Çok şık fırfırlı çiçek bahçesi lif yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanların veya lif yapıp satanların mutlaka göz atması gereken çok şık bir lif modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken fırfırlı çiçek bahçesi lif modeli bayanların çok hoşuna gidecek bir model.

Fırfırlı çiçek bahçesi lif modeli yapımı için krem, sarı ve yeşil lif ipleri kullanılmış. Ören Bayan Kristal markası lif ipi tercih edilmiş. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Burada her bir çiçek dilimi ayrı ayrı oluşturulup daha sonra birleştirilmiş. 7 tane motif yapılmış ve birleştirilmiş.

Lifin yapımına başlanırken öncelikle pofuduk çiçekler yapılarak başlanıyor. Sarı ip ile çiçeğin göbeği yapılmış. Daha sonra beyaz iple sarı trabzanların etrafına fıstıklar yapılarak çiçek tamamlanmış. Buradan sonra yeşil ip ile çiçeğin yaprakları yapılmış. En sonunda ise beyaz ip ile model tamamlanarak ortaya bir motif çıkartılmış.

Fırfırlı çiçek bahçesi lif modelinin birleştirilmesi yine tığ ile yapılmış. Bu birleştirme esnasında ise fırfırlar yapılarak lif modeli tamamlanmış.

Fırfırlı çiçek bahçesi lif modeli yapımı aslında çok basit ama dikkat edilmesi gereken birkaç detay var. Bu detayları da videoyu takip ettiğiniz sürece kolaylıkla görebilir ve lifi çok güzel bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Fırfırlı çiçek bahçesi lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu