FİLKETE MOTİFLİ TIĞ OYASI YAPIMI

Filkete motifli şık bir yazma kenarı modeli

Sizlere her zaman yeni ve gösterişli modeller sunmaya devam ediyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yaparken farklı ve çeyizler içerisinde göze hitap eden modeller arayanlar mutlaka verdiğim modellere göz atmalılar.

Bugün filkete motifi ile yapılmış çok şık bir yazma kenarı oyası göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu model çeyizleriniz içerisinde en çok ilgi gören modellerden birisi olacak. Ayrıca yazma kenarlarına oya yapıp satanlarda bu modele göz atmalılar.

Filkete motifli tığ oyası yapımı için tuhafiyelerde satılan filketelerden kullanılmış. Video içerisinde filketenin şekli belirtilmiş. Siz buradaki filkete modeline dikkat ederek filketenizi satın alabilirsiniz. Ayrıca bu filketeyi kendinizde yapabilirsiniz. Videoda bundan bahsedilmiş.

Filkete motifli tığ oyası yapımı için önce filkete üzerinde küçük motifler yapılmış. Bu motiflerin yapım aşaması video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Videoyu takip ettiğiniz sürece zorlanmadan motifi yapabilirsiniz.

Yazma kenarı için uygun sayıda motifler yapıldıktan sonra yeşil ip ile önce yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra motiflerin üzerine ekleneceği pimpirikler yapılmış. Bundan sonra ise yapılan motifler yazma kenarı ile birleştirilerek model tamamlanmış.

Video içerisinde motiflerin yapım aşaması ve yazma kenarı ile birleştirilmesi çok güzel bir şekilde anlatılıyor. Biraz zorlayıcı bir el işi olsa da videoyu takip ederseniz kolayca öğrenebilirsiniz.

Filkete motifli tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu