ESME’NİN DAĞ EVİ MOTİFİ

Farklı bir battaniye motifi; Esme’nin dağ evi motifi

Farklı motifleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim battaniye motifi Esme’nin dağ evi motifi olarak adlandırılan çok şık ve gösterişli bir motif.

Esme’nin dağ evi motifi yapımında 3 farklı renkte ip kullanılmış. İplerle güzel bir uyum yakalanırken kullanılan örgü teknikleri ile de çok şık bir görünüm elde edilmiş. Tığ olarak ise 3,5 mm’lik bir tığ kullanılmış.

Siz bu motifi yaparken istediğiniz renklerde ipler kullanarak güzel bir battaniye veya tek kişilik yatak örtüsü yapabilirsiniz. Aynı şekilde çift kişilik bir yatak örtüsü de yapabilirsiniz. Model çok şık olduğu için renklerle güzel bir uyum elde edilirse harika tasarımlar ortaya çıkacaktır.

Esme’nin dağ evi motifi oldukça basit bir model. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla bu motifi çıkartabilir.  Dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Bu detaylar da video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videoyu izleyerek kolayca motifi yapmayı öğrenebilirler.

Bu motif yapılırken önce sihirli halka yapılmış. Bu sihirli halkanın etrafına ise model kurulmaya başlanmış. Model yuvarlak bir şekilde başlıyor ve kare bir motif haline geliyor. Motif oldukça büyük bir model. Kısa sürede motifin yapılışını öğrendikten sonra istediğiniz şekilde bir battaniye veya yatak örtüsü yapabilirsiniz.

Esme’nin dağ evi motifi için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. ESME’NİN DAĞ EVİ MOTİFİ için yorumda bulun

    ESME’NİN DAĞ EVİ MOTİFİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ESME’NİN DAĞ EVİ MOTİFİ için ilk yorumu yapabilirsin.