ERKEKLER İÇİN ÖRGÜ YELEK YAPIMI

Erkekler için şık bir örgü yelek modeli

Farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha çok bayanlar ve çocuklar için örgü modelleri göstersem de bugün erkekler için yapabileceğiniz çok şık bir örgü yelek modeli yapımı göstermek istiyorum.

Şiş örgüsü ile yapılan çok şık bu erkek yelek modeli erişkin bedene göre yapılmış olsa da daha genç erkekler için de bu yelek yapılabilir. Eşleriniz için veye erkek çocuklarınız için değişik bir örgü modeli arıyorsanız bu yelek modeline göz atmalısınız.

Örgü erkek yelek modeli yapımı için burada 2 farklı renkte ip kullanılarak güzel bir uyum yakalanmış. Burada Alize Lanagold markalı ipten tercih edilmiş. Renk olarak ise 650 numaralı renkten 3 adet, 904 numaralı renkten 2 adet kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun kalınlıkta 4 numara bir şiş tercih edilmiş.

Burada yapılan yelek modeli 40-42 bedene uygun bir model. Siz yapmak istediğiniz kişinin beden ölçülerini dikkate alarak farklı büyüklüklerde bu yeleği yapabilirsiniz. Işıl hanım her zamanki gibi çok güzel, detaylı bir anlatım yapmış. Burada sizlere verilen anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamadan harika bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Burada yelek modeli yapılırken basit şiş örgüsü teknikleri kullanılmış. Burada dikkat edilecek en önemli detay yaka ve kol detaylarının yapılması ile cep kısımlarının yapılması olacak. Bunları da videodan öğrenerek yapabilirsiniz.

Örgü erkek yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu