ERKEKLER İÇİN ÖRGÜ BLAZER CEKET YAPIMI

Şiş örgüsü ile erkeklere blazer ceket yapımı

Yeni ve farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere erkekler için yapılabilecek örgü blazer ceket modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu ceketin detaylı yapım aşamasını videolu anlatımda sizlere vereceğim.

Örgü tasarım kanalının yöneticisi Işıl Hanım her zaman yeni örgü modellerini gösteriyor. Daha önce sitemizde Işıl Hanım’ın yaptığı farklı örgü modellerini göstermiştim. Bugün yine Işıl Hanım’ın büyük bir özenle yaptığı çok şık bir örgü erkek blazer ceket modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum.

Modern ve şık bir ceket yapan Işıl Hanım ceket yapımı için iki tane ip kullanmış. İpin birisi sade diğeri ise kırçıllı bir ip. Burada gri ve kahverengi ipler kullanılmış ve güzel bir uyum yakalanmış. Kullanılan iplerin markası ise Alize. Gri ip kırçıllı özellikte seçilmiş ve bu ipten 10 yumak kullanılmış. Kahverengi ipten ise 1 tane kullanılmış.

Örgü erkek ceket yapımı için kalın ipler ince örgü şişi ile işlenmiş. Şiş olarak 3,5 numara şiş kullanılmış.  Ceketin tamamında lastik tekniği kullanılmış. İpin kalın olması şişin ise ince olması ile lastik örgüsünün daha düzgün olmasını sağlamış.

Işıl Hanım öncelikle burada lastik örgüsünün nasıl yapılacağını göstermiş. Daha sonra ise ceketin yapımı ile ilgili diğer detayları vermiş. Videodaki anlatım takip edildiği sürece burada olduğu gibi şık bir erkek blazer ceketi yapılabilir.

Örgü erkek blazer ceket modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu