ERKEK ÇOCUK SÜVETER YAPIMI

Erkek çocuklar için şiş örgüsü ile süveter yapımı

Bugün çeyizlik el işlerine ara verip güzel bir çocuk süveteri yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim erkek çocuk süveter modeli sizlerinde hoşuna gidecek güzel bir şiş örgüsü.

Daha öncede sizlere çocuklar için yapılabilecek farklı süveter modelleri göstermiştim. Dilerseniz daha önceki yazılarıma göz atarak hem süveter modelleri hem de yelek modelleri bulabilirsiniz. Bugün size şiş örgüsü ile yapılmış olan bir süveter modeli yapımı göstereceğim. Bu süveterin yapımı baştan sona video içerisinde detaylı bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu süveteri yaparak kışın kullanıma hazırlayabilirsiniz.

Şiş örgüsü süveter modeli için burada yapılan ölçüler 3-4 yaş çocuklar için uygun. Siz videodaki anlatımı dikkate alarak boyutlarda değişiklikler yapabilirsiniz. Video içerisinde mezura ile ölçülerde verildiği için bu ölçüleri dikkate alıp yapmak istediğiniz ölçüleri belirleyebilirsiniz.

Süveter modeli yapımında çift pirinç örgüsü kullanılmış. Önce uç kısımda lastikler yapılmış. Daha sonra ise çift pirinç örgüsü modeli yapılmış. Kol ve yaka kesimi ile ilgili detaylarda video içerisinde açıklanmış. İlk defa şiş örgüsü yapanlar dahi bu videoyu takip ederek sorun yaşamdan bu süveteri yapabilirler. Ayrıca bu çift pirinç örgüsünün yapımını buradan öğrenerek farklı örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Erkek çocuk süveter modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu