ERKEK BEBEKLER İÇİN MAKOSEN PATİK MODELİ YAPIMI

Makosen patik modeli nasıl yapılır?

Sizlerle sık sık bebekler için yapılabilecek patik modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Bugün benimde görünce çok beğendiğim oldukça basit ve gösterişli bir erkek bebek makosen patik modeli yapımı paylaşmak istiyorum.

Erkek bebek bekleyen anne adayları bebekleri için hazırlık yaparken onlar için en iyi örgü işlerini de yapmak ister. Bugün göstereceğim patik modeli de görüntüsü ile dikkat çeken hoş bir model olduğu için mutlaka hazırlıklarınız içerisinde yer alması gereken bir model diyebilirim.

Makosen bebek patiği modeli erkek bebekler için yapılabilecek çok şık bir model. Patik yapımı için turkuaz ve lacivert olmak üzere iki renk ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2,5 numara tığ kullanılmış. Bunlar dışında birde patik üzerinde kullanmak için 2 tane düğmeye ihtiyacınız olacak.

Patiğin yapımı için öncelikle patik tabanı yapılmış. Bunun için klasik bir patik tabanı yapabileceğiniz gibi burada Elif Hanım’ın yaptığı patik tabanı videolarını da izleyebilirsiniz.

blank

Tığ işi patik tabanı yapıldıktan sonra turkuaz renk ip ile patiğin üst kısmı yapılmış. Burada yine basit tığ işi teknikleri kullanılarak güzle bir patik modeli yapılmış. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar buradaki anlatım ile patiği rahatlıkla yapabilir. En sonunda ise patiğin üst kısmı yapılarak makosen görünüm elde edilmiş ve süslemesi yapılmış.

Erkek bebek makosen patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu