EJDERHA KANADI BAKTÜS ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi ejderha kanadı baktüs şal modeli

Sizlere daha önce de farklı baktüs şal modelleri göstermiştim. Ben bu baktüs şalları yapmayı da kullanmayı da çok seviyorum. Sık sık yeni modeller bularak denemeye çalışıyorum. Bugün sizlere yine çok şık bir baktüs şal modeli yapımını video olarak göstermek istiyorum.

Baktüs şallar diğer şallara göre daha küçük olup fazla kabarık durmadığı için ve boyuna sarıldığında güzel bir görüntü oluştuğu için bayanlar tarafından tercih ediliyor. Son zamanlarda baktüs şalların farklı modelleri de şık sık paylaşılır oldu. Bende sizlerle hem şiş örgüsü ile hem de tığ örgüsü ile yapılan farklı modelleri sunmaya çalışıyorum.

Ejderha kanadı baktüs şal modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan çok şık bir model. Burada kullanılan renk geçişleri olan mavi, mor ve beyaz tonlarındaki ipler ile çok şık bir tasarım ortaya çıkmış. Tığ olarak ise 4,5 numara tığ kullanılmış.

Şal modeli yapımı için sizlere videolu anlatım sunuyorum. Burada verilen anlatıma dikkat ettiğiniz sürece modeli zorlanmadan çıkartabilirsiniz. Dediğim gibi basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor ama güzel bir üçgen modelin oluşması için yapılası gereken arttırmalar var. Ayrıca kenar kısımlarında da dilimler oluşturulmuş. Yine bunları yapmak için videoyu iyi takip etmek gerekir.

Ejderha kanadı baktüs şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. EJDERHA KANADI BAKTÜS ŞAL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    EJDERHA KANADI BAKTÜS ŞAL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak EJDERHA KANADI BAKTÜS ŞAL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.