DÜĞMELİ BALIKÇI YAKA ERKEK KAZAĞI YAPIMI

Yakadan başlanan balıkçı yaka erkek kazağı yapımı

Kış yaklaşırken eşinize veya oğlunuzu güzel bir örgü işi yapmak istiyorsanız bugün göstereceğim örneğe mutlaka göz atmalısınız. Balıkçı yaka erkek kazak modeli oldukça şık ve kullanışlı bir model olmuş. Bu kazağın detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere erkekler için yapılmış bir kazak modeli yapımı göstermek istedim. Ama dileseniz daha küçük ölçülerde bu kazağı bayanlar için de yapabilirsiniz. Burada yapılan kazak modeli L beden yani 44 46 bedene uygun olarak yapılmış.

Erkek kazak modeli yapılırken beden kısmında burgu örgü modeli kullanılmış. Yaka kısmı balıkçı yaka olarak tasarlanmış ama yakaya düğmelerde eklenmiş. Bu sayede iki farklı yaka modeli tamamlanmış. Kazak yapımına yaka kısmından başlanmış.

Burada kazak modeli yapılırken her bir detay ayrıntılı bir şekilde açıklanmış. Yakadan başlanan kazağın beden kısmına nasıl geçileceği anlatıldıktan sonra buranın yapım aşaması sırası ile birlikte verilmiş. Daha sonra beden kısmı da ayrıntılı bir şekilde yapılarak ilerlenmiş. Bu kazak modeli biraz zorlayıcı ama emek verdiğiniz zaman ve videodaki anlatımı takip ettiğiniz zaman sorun yaşamadan burada olduğu gibi harika bir kazak modeli yapabilirsiniz.

Bu kazak modeli dışında daha önce de sizlere erkekler için yapılmış örgü işleri göstermiştim. İlerleyen günlerde de yeni modelleri göstermeye devam edeceğim.

Balıkçı yaka erkek kazağı yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu