DONDURMA ÇUBUĞUYLA DANTEL ODA TAKIMI MODELİ

Dondurma çubuğuyla oda takımı yapımı

Bayanlar dantel işlerini yapmayı çok seviyor. Bizde sizler için her zaman yeni ve farklı dantel modellerini göstermeye çalışacağız. Bugün ise dondurma çubuğuyla oda takımı yapım modelinin videolu anlatımını sizlere sunacağım.

Dantel işleri çeyizler içerisinde en önemli el işlerindendir. Farklı farklı modeller kullanılarak yapılan dantel işleri evlerin en önemli köşelerinde sergilenir.

Bayanlar için çeyizler içerisinde hazırlanan dantellerin ayrı bir önemi vardır. El emeği göz nuru danteller tek tek işlenerek çeyizler içerisinde yer alır.

Danteller oda takımlarında, yatak örtüleri süslemelerinde, havlu kenarı süslemelerinde, masa örtüsü olarak, vitrin içlerinde, mutfak takımı olarak farklı şekillerde örülerek evlerde yerini alır.

Bugün size yine güzel bir dantel modeli göstereceğim. Bu dantel modelinin işlenmesinde ise farklı bir örgü tekniği kullanılmış. Dondurma çubuğu kullanılarak yapılan bu dantel modeli şık ve gösterişli olmuş.

Dondurma çubuğuyla oda takımı yapılırken polyester dantel iplerinden kullanılmış. Bu ip sayesinde model daha düzgün durmuş. Tığ olarak ise 21 numara dantel tığı kullanılmış. Bunların dışında ise birde dondurma çubuğuna ihtiyacınız olacak.

Dondurma çubuğuyla oda takımı modelinin yapılışı için aşağıdaki videoyu takip edin.

kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Çeyiz hazırlıkları yapan genç kızlar veya kızları için çeyiz hazırlığı yapan anneler sizlere yeni ve farklı modelleri ilerleyen zamanlarda sunmaya devam edeceğim. Sitemiz içerisinde yer alacak olan yeni modellere mutlaka göz atmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu