DİKİŞSİZ TIĞ İŞİ KOLAY YELEK MODELİ YAPIMI

Tığ işi dikişsiz kolay yelek modeli yapımı

Bugün sizler kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir dikişsiz yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu yelek tığ ile yapılmış ve çok şık durmuş. Ben bu yelek modelini çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Tığ işi yelek modeli yapımı için farklı özellikte 4 tane ipin birleştirilmesi ile oluşan bir ip kullanılmış. Bu tarz ipleri ipçiler de kendiniz yaptırabilirsiniz. Dilediğiniz renkleri bir raya getirerek çok farklı ve şık ipler oluşturabilirsiniz. Tabi isterseniz tek renk bir ip ile de bu yeleği örebilirsiniz. Yeleğin yumuşak olması ve salaş bir görünüm oluşturması için 10 mm tığ kullanılmış.

Dikişsiz yelek yapımı için 60 tane ikili trabzan yapılarak ön kısmın yapımına geçilmiş. Beş sıra bu şekilde örüldükten sonra belli bir kısımda kesme işlemi yapılmış ve daha sonra tekrar trabzan yapımına devam edilmiş.

Yeleğin tamamında ikili trabzan yapılıyor. Bu yelek modelini tığ ile örgü örmeyi bilen herkes yapabilir. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda buradaki anlatıma dikkat ederek bu yeleği yapabilir.

Bu yeleği yapmak için buradaki anlatıma dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Yelek tek parça halinde olduğu için bu yeleğin yapım detayları videodan iyi bir şekilde takip edilmesi gerekir. Bu sayede burada olduğu gibi şık bir yelek modeli yapabilirsiniz.

Dikişsiz yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=pJIiCO2y5Bc&t=111s

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu