DİKİŞSİZ İKİ ŞİŞ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılmış olan patik modelleri için bugün sizlere yeni bir örnek model göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim dikişsiz iki şiş patik modeli kısa sürede örüp kullanabileceğiniz çok şık bir tasarım olmuş. DİKİŞSİZ İKİ ŞİŞ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Patik modelleri için sizlere her zaman yeni modelleri bulup göstermeye çalışıyorum. Özellikle patik örüp satanlar mutlaka gösterdiğim örneklere göz atabilirler. Burada yer alan modellerde birbirinden şık tasarımlar yer almakta. Hem iki şişi ile yapılmış hem de beş şiş ile yapılmış patik modellerini gösteriyorum. Bunun dışında tığ işinden ve şiş örgüsünden yapılmış olan modellerde yer almakta. Eğer çeyizleriniz için de hazırlık yapıyorsanız bu örneklere mutlaka göz atmalısınız.

İki şiş bayan patik modeli tek renk sarı patik ipi ile yapılmış. Patik ipi olarak piyasada oldukça farklı markaların ürünleri bulunmakta. Patik ipi dışında elinizde patik örmeye uygun ipler varsa bunları da kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış. Sizler elinizde bulunan ipe uygun kalınlıkta şişler kullanabilirsiniz.

Patik modeli yapımında şiş örgüsünde en çok kullanılan teknik olan haroşa tekniği kullanılmış. Patiğin yapımına burun kısmından yani ayak ucundan başlanıyor. Burada başlama tekniği ve diğer detaylar çok güzle bir şekilde açıklanmış.

İki şiş dikişsiz bayan patik modeli yapımı oldukça kolay olan bir model olduğu için ve videoda her bir sıranın detaylı anlatımı yapıldığı için daha önce patik örmemiş olanlar dahi burayı takip ederek bu patik modelini yapabilirler.

Şiş örgüsü ile patik örmekte zorlanıyorsanız o zaman tığ işi veya tunus işi ile yapılmış olan patik modellerini yapmayı deneyebilirsiniz. Ama burada verdiğim videolu anlatımları takip ederek patiği yapmaya çalışırsanız zamanla eliniz alışacak ve ortaya harika patik modelleri çıkacaktır.

Dikişsiz iki şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@divapatik

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.