DİKDÖRTGEN KESE LİF MODELİ YAPIMI

Dikdörtgen şeklinde iki renkli kese lif modeli yapımı

Kese lif modellerinden değişik örnekleri sizlerle daha önce paylaşmıştım. Bugün yine yapımı oldukça kolay olan ve görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir kese lif modeli yapımını daha sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bugün sizlere göstermek istedim lif modelinde pembe ve beyaz renkteki lif iplerinin uyumundan yararlanılmış. İki parça halinde işlenen lif modeli birleştirilirken kenar kısımlarında da yine şık bir tığ işi modeli yapılmış.

Dikdörtgen kese lif modelini daha şık bir hale getirmek için ise lif modelinin üzerine basit tığ işi teknikleri ile yapılmış olan iki tane çiçek motifi eklenmiş. Bu çiçeklerin yaprakları için yeşil lif ipi kullanılmış. Böylece daha güzel bir görünüm elde edilmiş.

Lifin ağız kısmı yapılırken buraya da güzel bir boğaz kısmı yapılmış. Burada ise yine yeşil lif ipi kullanılarak güzel bir yaprak modeli yapılarak eklenmiş. Lif modeli görüntüsü ile dikkat çekecek çeyizleriniz içerisinde en çok ilgi görecek modellerden birisi diyebilirim.

Kefe lif yapılırken hepimizin bildiği yıldız model tekniği kullanılmış. Burada dikdörtgen parçalar yapılırken iki renk bir arada kullanılmış. Bu şekilde çok güzel bir görüntü oluşmuş.

Lif modeli yapılırken 15 fıstık yapılarak modele başlanmış. Lifin detaylı yapım aşaması video içerisinde çok güzel anlatılıyor. Buradan lifin yapımını kolayca öğrenebilirsiniz.

Dikdörtgen kese lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu