DELİKLİ ÖRGÜ ŞAL MODELİ

Kolay delikli örgü şal modeli

Tığ ile yapılan kolay bir şal modelini sizlere göstermek istiyorum. Kolay delikli örgü şal modeli tığ ile örgü örmeye yeni başlayanların yapabileceği çok şık ve farklı bir model.DELİKLİ ÖRGÜ ŞAL MODELİ

Şal modelleri için sizlere farklı örgü tekniklerinin kullanıldığı hem tığ ile işlenen hem de şiş ile işlenen farklı modeller göstermeye çalışacağım. Bugün sizlere yapımı oldukça basit olan kısa sürede bitebilecek bir tığ işi şal modeli göstermek istiyorum.

Kolay delikli örgü şal modeli için angora renkli ip kullanılmış. Bu sayede çok renkli güzel bir şal modeli oluşmuş. Bu şalı yapmak için zincir ve trabzanlardan yararlanılmış ama farklı bir şekilde örülmüş.

Kolay delikli örgü şal modeline başlanırken öncelikle uzun zincirler çekilmiş. Sonra bu zincirler birbirlerine bağlanırken trabzanlar yapılmış ve farklı bir teknik kullanılarak birleştirilmiş.

Burada yapılan şal modeli enine işlenerek ilerlemiyor. Tam tersine bu şal modeli boyuna işlenerek ilerlenen bir model. Buda şalın farklı noktası diyebiliriz.

Delikli örgü şal modeli yapımı kolay bir model olduğu için kısa sürede bitirebileceğiniz bir model. İsterseniz atkı olarak kullanmak için de bu şal modelini örebilirsiniz.

Kolay delikli örgü şal modelinin yapımı için aşağıdaki videoyu takip edin.

 

Benzer videolar için linke tıklayın :

Şallar kış aylarında bayanların en çok tercih ettiği aksesuarlardan. Örgü şallar hem kalın olup soğuktan koruduğu içi hem de görsel olarak daha güzel göründüğü için bayanlar tarafından tercih edilmekte. İlerleyen zamanlarda sizlere yeni ve çok farklı şal modellerini sunmaya da devam edeceğim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.