DEKOR AMAÇLI ÇÖL ZAMBAĞI LİF MODELİ YAPIMI

Çöl zambağı lif modeli yapımı

Bugün sizlere dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz çok güzel bir lif modeli göstermek istiyorum. Çöl zambağı lif modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere videolu anlatım olarak vereceğim.DEKOR AMAÇLI ÇÖL ZAMBAĞI LİF MODELİ YAPIMI

Çeşit çeşit lif modellerini buldukça sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size bir lif modeli göstereceğim ama bu lif modeli dekorasyon amaçlı kullanılabilecek bir el işi. Tabi dilerseniz siz lif olarak da kullanabilirsiniz.

Çöl zambağı lif modeli yapımı için kırmızı ve beyaz lif ipleri kullanılmış. En sevdiğiniz renkler ile bu lif modelini yaparak dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Evinizin farklı köşesinde dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz bir el işi.

Lif modeli kat katlı çiçeklerden oluşuyor. En alt kısımda beyaz lif ipi il aşağıya bakan çiçek dilimleri yapılmış. Burada her bir dilim tek tek yapılmış. Önce orta kısım yapılıp sonra dilimlerin yapımına geçilmiş. Tabi burada dikkat edilecek en önemli detay yaprakların şekli olacak. Beyaz yapraklar aşağıya doğru bakmakta. Kırmızı yapraklar ise yukarıya doğru bakıyor.

Zambak lif modeli için yapılan en üst katta beyaz lif ipi ile neredeyse tamamen kapalı bir orta dilim oluşturulmuş. En sonunda ise ortadaki kırmızı model yapılarak lif modeli tamamlanmış. Bu lif modeli aşama aşama ilerlese de aslında oldukça basit bir el işi. Videodaki anlatımı takip ederek sorun yaşamadan kısa sürede yapabilirsiniz.

Çöl zambağı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.