DANTEL MASA ÖRTÜSÜ MODELİ YAPIMI

Şık ve kullanışlı dantel masa örtüsü modeli yapımı

Farklı dantel modellerini sizlerle sık sık paylaşmaya çalışıyorum. Daha önce sizlerle oldukça farklı ve çok şık dantel havlu kenarları yapımı paylaşmıştım. Bunun dışında yine dantel oda takımı modelleri de paylaşıyorum. Bugün ise bunlardan farklı olarak dantel masa örtüsü modeli paylaşmak istiyorum.

Dantel modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün dantel ile yapılmış çok şık bir masa örtüsü modeli paylaşmak istedim. Motifler halinde yapılan bu masa örtüsü istenilen motif miktarında yapılıp daha sonra birleştiriliyor.

Burada göstereceğim masa örtüsü modelini aslında sehpa üzerinde veya büfeler üzerinde de kullanabilirsiniz. Dilediğiniz şekilde bu motifleri yaparak kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu motifler ile runner da yapabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Dantel masa örtüsü yapımı için burada kalın bir ip kullanılmış. Siz ipi dilediğiniz kalınlıkta kullanabilirsiniz. Renk olarak da buradaki örneklerde olduğu gibi farklı renkleri de bir arada kullanabilirsiniz. Dilediğiniz renkleri kullanarak evinizin dekorasyonuna uydurabilirsiniz. Burada Alize Bella pamuk iplik kullanılmış. Tığ olarak ise 2,5 numara tığ kullanılmış.

Dantel modelinin yapımında çok basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Burada dikkat edilecek detay her sırada farklı bir işlem yapılmış. Bunu takip etmeniz yeterli. Bunun için ise videodaki anlatımı takip ederek modeli çıkartabilirsiniz.

Dantel masa örtüsü modeli yapımının detaylı yapımını öğrenmek için aşağıda verdiğim videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=-wZZprbGhQM

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCF13s2RNxAKB2TiRTN-KM4g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu